Nový odbor

2841 M    Technológia ochrany a tvorby životného prostredia

Absolvent je kvalifikovaným odborníkom schopným samostatne riešiť problémy spojené s ochranou a tvorbou životného prostredia v rôznych oblastiach hospodárstva.

Má prehľad o metódach pre analýzu vzoriek ŽP, o znečisťovaní zložiek ŽP, o technológii úpravy a čistenia vôd, vzduchu, pôdy. Pozná legislatívu v oblasti ŽP.

Študijný odbor poskytuje absolventom úplné stredné odborné vzdelanie zo všeobecnovzdelávacích predmetov a v odborných predmetoch komplexné vedomosti z oblasti technológie ochrany a tvorby životného prostredia,  v samosprávnych orgánoch, v mimovládnych organizáciách, v kontrolných analytických laboratóriách.

Absolvent je pripravený pokračovať vo vysokoškolskom štúdiu.  Stredoeurópska vysoká škola v Skalici, pobočka Košice, Technická univerzita Košice.

Dokumenty: (pripravujeme...)

Základné údaje o štúdiu:
Profil absolventa:
Učebný plán:

Bližšie informácie vo videoprezentácii (TV REGIÓN 26.9.2012) :