ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Názov a adresa školy:    Stredná odborná škola pôšt a telekomunikácií, Palackého 14, 040 01 Košice

Stupeň vzdelania: úplné stredné odborné vzdelanie – ISCED 3A

Forma štúdia: denná, diaľková

Vyučovací jazyk:  slovenský

Druh školy: štátna

Zriaďovateľ:   Košický samosprávny kraj

PROFIL ŠKOLY

Súčasné zameranie školy je orientované na študijné a učebné odbory pre telekomunikačné a mobilné siete, zabezpečovaciu techniku, elektroniku a poštovú prevádzku logistiku a bankové služby s pôsobnosťou pre Košický a Prešovský kraj. Mnohí absolventi úspešne študujú na vysokých školách technického aj ekonomického zamerania.
Na škole sa učia tri cudzie jazyky - anglický, nemecký a ruský. K dispozícii je najmodernejšia meracia technika, meracie laboratórium, odborné dielne a  zariadenia telekomunikačnej techniky. Učebne sú vybavené didaktickou technikou, televízormi, video a DVD – prehrávačmi, dataprojektormi a interaktívnymi tabuľami.

Máme tri učebne výpočtovej techniky na teoretickom vyučovaní, tri dielne výpočtovej techniky na praktickom vyučovaní s vysokorýchlostným pripojením Internetu cez optický kábel v rámci akadamickej siete SANET a WIFI pripojenie od Slovak Telekomu.

V rámci voľného času je možné využiť širokú škálu záujmových krúžkov. Škola je zapojená do projektu podporujúceho rozvoj informačných technológií v školách.

Žiaci technických odborov získajú oprávnenie odbornej spôsobilosti elektrotechnikov v zmysle vyhlášky MPSVaR č. 508/209 Z. z. Škola je prihlásená do Klimatickej aliancie a do environmentálnych projektov.

Z perspektívneho hľadiska škola sa transformovala na odbornú školu so zameraním na techniku, marketing a logistiku pôšt, telekomunikácií a  elektroniky. V súlade s novým školským vzdelávacím programom od 1.9.2008 škola bude naďalej pružne prispôsobovať náplň študijných a učebných odborov potrebám praxe a ďalšieho pomaturitného alebo vysokoškolského štúdia.

ŠTUDIJNÉ ODBORY S MATURITOU (4 - ročné)

2841 M technológia ochrany a tvorby  životného prostredia - nový odbor

3792 K    POŠTOVÝ MANIPULANT    (denná a externá forma štúdia)

3778 K    TECHNIK INFORMAČNÝCH  A TELEKOMUNIKAČNÝCH TECHNOLÓGIÍ