O združení rodičov Občianske združenie 2% dane z príjmov

Združenie rodičov školy

Stredná odborná škola pôšt a telekomunikácií

Palackého 14,  040 01  Košice

Pri riešení výchovných a vzdelávacích otázok je Združenie rodičov prostredníctvom Rady rodičov v kontakte s vedením školy. Rodičia môžu cez triednych dôverníkov predkladať svoje názory, námety, pripomienky a požiadavky týkajúce sa výchovy a vzdelávania svojich detí v rámci triednych aktívov. Ďalšou možnou formou spolupráce je priamy kontakt rodiča s vyučujúcim alebo vedením školy.
Počas školského roka 2012/13 sú plánované 4 triedne aktívy združenia rodičov, jedno plenárne  zhromaždenie, výbor združenia rodičov sa  stretne počas roka 3-krát a zasadnutie Rady rodičov bude 2-krát. Na všetkých týchto stretnutiach sa budú prejednávať aktuálne problémy, ktoré sa vyskytnú vo výchovno-vzdelávacom procese , bude sa kontrolovať čerpanie finančných prostriedkov a  bude sa aj prejednávať činnosť občianskeho združenia „Združenie rodičov pri SOŠ pôšt a telekomunikácií v Košiciach“.

Dňa 26.9.2012 sa uskutočnilo plenárne zhromaždenie, prvé triedne aktívy a Rada rodičov, na ktorej sa zvolil výbor združenia rodičov v tomto zložení:

predseda – Kakašová Slávka
                                                         podpredseda –  Repčíková Jarmila