Maturitná skúška 2013 - základné pokyny

Žiaci štvrtého ročníka do 30. septembra 2012 písomne oznámia triednemu učiteľovi predmety, ktoré si na maturitnú skúšku zvolili.

Žiaci so zdravotným znevýhodnením oznámia písomne aj spôsob vykonania maturitnej skúšky.

Organizáciu maturitnej skúšky v školskom roku 2012/2013 upravuje zákon č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení, vyhláška č. 318/2008 Z. z. o ukončovaní štúdia na stredných školách v znení vyhlášky č. 209/2011, vyhláška č. 319/2008 Z. z. o uznávaní náhrady maturitnej skúšky z cudzieho jazyka v znení neskorších predpisov.

Ostatne informácie

Maturitná skúška po obsahovej stránke vychádza z Cieľových požiadaviek na maturanta. Cieľové požiadavky na maturanta z jednotlivých predmetov vydáva a aktualizuje Štátny pedagogický ústav.

Maturitná skúška pozostáva z dvoch častí: externej a internej, pričom interná časť sa pri vyučovacích a cudzích jazykoch delí na písomnú formu a ústnu formu.

Formy a časti maturitnej skúšky

Za prípravu a metodické riadenie priebehu externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky zodpovedá NÚCEM. Za organizačné zabezpečenie priebehu testovania v jednotlivých školách zodpovedá riaditeľka školy. Termín konania ústnej formy internej časti maturitnej skúšky stanoví Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.