Aktuálne výsledky súťaži v školskom roku 2012/2013

ENERSOL (11.3.2013, 11.-13.4.2013)

Zo školského kola, ktoré sa konalo 11.marca 2013 postúpili do krajského kola štyri projekty a to do kategórie:

01 Hlavná kategória  - 1.Matúš Novotný, Dávid Kocák . 2.Michal Závodník, Miroslav Papiernik

03 Vedľajšia kategória 1.Matúš Men. 2.Jana Biskupová

Do celoslovenského kola, ktoré sa konalo 11.-13.apríla 2013 v Senici postúpili
Matúš Men z 1.miesta vo svojej kategórii a Matúš Novotný a Dávid Kocák z 2. miesta vo svojej kategórii.

V celoslovenskom kole súťaže Enersol sa Matúš Men vo svojej kategórii umiestnil na treťom mieste.
Všetkým reprezentantom a úspešným súťažiacim blahoželáme.

Výsledková listina z krajského kola

ZENIT V PROGRAMOVANÍ KRAJSKÉ KOLO (6.12.2012)

Na krajskom kole súťaže ZENIT v programovaní,  ktoré sa uskutočnilo 6.12.2012 na Gymnáziu Poštová 9, v Košiciach a na Pr.F UPJŠ  v Košiciach, reprezentovali našu školu 4 žiaci:

• Slavomír Mikolaj a Tomáš Havrila z IV.TIA (A kategória)
  • Jana Biskupová a Róbert Feješ z II.TI (B kategória)

Najúspešnejší z našich bol Slavomír Mikolaj, ktorý nebyť neuznanej jednej úlohy by skončil na 3. mieste, oficiálne skončil na 8. mieste.

Výsledková listina z krajského kola

IBOBOR (12.-13.11.2012)

Online testovanie matematicko-informatických vedomostí iBobor 2012 v dňoch 12.-13.11.2012 z našej školy absolvovalo 26 žiakov v kategórii Junior a 33 žiakov v kategórii Senior. Testovanie prebehlo v učebni 311i  pod kontrolou zástupkyne pre TEV Mgr. Soni Bobkovej.

Výsledková listina našich žiakov

Celoslovenský festival vedy a techniky Amavet 2012 (8.-10.12.2012)

Reprezetácia 10 žiakov našej školy sa vrátila z celoslovenského festivalu vedy a techniky Amavet s úspechmi a ocenienami.

Tibor Barkács a a Ján Tyč z III.TI získali ocenenie za najlepší vedecký projekt udelený PrF UK Bratislava.

Matúš Men získal  za svoj Videofilm ocenenie od americkej asociácie Ricoh Americas Corporations.

Slavomír Mikolaj a Tomáš Havrila získali ocenenie za jeden z najlepších projektov ocenený Slovenskými elektrárňami a.s., spoločnosťou ENEL.

Všetci žiaci okrem toho získali aj hodnotné a vecné ceny od Amavetu vo svojich súťažných kategóriach.

Majstrovstvá Slovenska a ČR  v počítačových hrách

Matúš Men (IV.TIA)

"Bol som neďaleko Pardubíc na akcií s názvom: Mistrovství ČR v počítačových hrách. Konali sa tam viaceré súťaže. Jedna však bola výnimočná a to hlavne pre mňa. Bol som vybraný s ďalšími siedmimi moviemakermi mesiac pred akciou. Našou úlohou bolo vytvoriť 3 krátke videa do 1 minúty. Mali sme na to mesiac. To však nebolo všetko. Dostali sme témy, na ktoré sme museli tvoriť. Boli to: Rozprávka, Voľná téma a Machinima. V priebehu mesiaca sa každý moviemaker nesmierne snažil, aby získal na Mčr ocenenie najlepší moviemaker.

Akcia bola sponzorovaná Red Bullom a celý názov sa niesol taktovkou Red Bull Movie Battle. Neváhal som a zúčastnil som sa, aby som zúročil svoje skúsenosti v moviemakingu, ktoré som nabral za posledné 4 roky. O to viac som sa potešil, keď som dostával skvelé nápady, ktoré ľudia neskôr ocenili. Každý moviemaker mal k dispozícii 3 videa, ktoré sa púšťali na plátne podľa danej témy. Diváci potom mali kričať, ktoré video z danej témy sa im najviac páčilo. Samozrejme sa merali decibely. Bolo to veľmi vyrovnané a napínavé, ale diváci rozhodli. Zachránilo ma 0,3 decibelov a s najväčším počtom som vyhral celú súťaž. Bol to super pocit. A stále je, keďže jednou z hlavných cien bol ultrabook, ktorý už mám doma. Neveril som, že môžem ešte vyhrať, pretože jeden moviemaker mal dosť našliapnuté. Vladas. Moviemaker z CoD2. Pred druhým videom vyhrával o 0.9 Db. Nedával som si už šance, ale posledné kolo muselo o všetkom rozhodnúť. O to väčšie prekvapenie bolo, keď som vyhral. Moje video čo si pamätám bolo ohodnotené 105.4 Db. Najvyššie ohodnotené video počas Movie Battle. "

"Môj kolega Vladas mal 104.1 a v tabuľke bol predomnou. Ako som napísal, o to viac som sa potešil, keďže som si nedával žiadne šance. Vyšiel som po Mčr ako víťaz, ale až doma som si uvedomil, čo som vlastne vyhral a komu každému ďakujem za to, kde som a čo viem. Ďakujem vážne každému, kto sa podieľal na mojom úspechu. Tie nekonečne dlhé chvíle preklínania pri tvorení moviečiek a veľký počet dní strávených vytváraním nových kreatívnych videí sa vyplatil."

Moje súťažné videa:

Rozprávka: http://youtu.be/N32E7rSiIzo
Voľná téma: http://www.youtube.com/watch?v=KwrAjYTIWfo
Machinima: http://youtu.be/wCZ0Tgmiczc

Krajský festival vedy a techniky Amavet 2012 (12.10.2012)

Pre študentov SOŠ pôšt a telekomunikácií Košice veľmi úspešný.

Certifikát a postup na celoslovenský festival v dňoch 8.-10.11.2012 v Bratislave získali:

* Slavomír Mikolaj a Tomáš Havrila s projektom  Scaaner Projektor
    * Pavol Polner s projektom Metalika alebo optika
    * Matúš Men s projektom Videofilm – spomienka navždy
    * Matúš Novotný a Dávid Kocák s projektom Koľko stojí svetlo
    * Silvia Zemjanová s projektom Digitrónové hodiny
    * Tibor Barkács a Ján Tyč s projektom Rozsvieťme zvuk
    *  Róbert Makkai a Michal Ivanecký s projektom Optická reklama v informatike a vzdelávaní

V rámci súťaže všetkých projektov boli ocenení:
   1.miesto:Slavomír Mikolaj a Tomáš Havrila
   2.miesto: Martin Šalata zo Súkromného gymnázia Dneperská 1 Košice
   3.miesto: Pavol Polner