O združení rodičov Občianske združenie 2% dane z príjmov

Občianske združenie

Prihláška

Stanovy združenia

V školskom roku 2008/2009 vzniklo na našej škole občianske združenie „Združenie rodičov pri SOŠ pôšt a telekomunikácií v Košiciach“, ktoré bolo zaregistrované ministerstvom vnútra dňa 23.10.2008. Cieľom združenia je v spolupráci s pedagogickými i nepedagogickými zamestnancami školy, prípadne aj s inými osobami a organizáciami:

• prispievať k neustálemu zlepšovaniu podmienok pri výchove a vzdelávaní študentov školy
• podporovať spoluprácu školy a rodiny vzájomným prepojením výchovy a vzdelávania v škole a rodine,
• modernizovať materiálno-technické zabezpečenie školy,
• finančne podporovať a oceňovať žiakov školy, ktorí dosiahli vynikajúce študijné výsledky, dosiahli vynikajúce umiestnenie na súťažiach alebo boli aktívny v podujatiach školy,
• prispievať na vybrané akcie a aktivity organizované školou,
• zabezpečovať externú odbornú podporu školy pri organizovaní prednášok a poradenských služieb v škole,
• pomáhať pri propagácii školy na verejnosti počas oslavy jubileí školy a dní otvorených dverí školy,
• poskytovať pomoc pri vytváraní podmienok pre všestranný rozvoj talentovaných žiakov.

Členom združenia môžu byť zákonní zástupcovia žiakov navštevujúcich školu. Členom združenia sa môže stať aj každá fyzická osoba staršia ako 18 rokov, ako aj právnická osoba, ktorá súhlasí so stanovami a cieľmi združenia a chce združeniu pomôcť pri napĺňaní jeho cieľa. Členstvo v združení vzniká registráciou na základe vyplnenia prihlášky do združenia a jeho zápisom do registra členov združenia. Každý, kto by sa chcel stať členom tohto občianskeho združenia, si tu môže stiahnuť prihlášku a doručiť ju na sekretariát našej školy.

Dňa 13.12.2012  sa  uskutočnila členská schôdza občianskeho združenia, na ktorej sa zvolil výbor  v tomto zložení:

Predseda – Mgr. Gerdová Anna

Podpredseda – Kakašová Slávka