Ekonomika Zaujímavosti Predmetová komisia

Obsah vzdelávania vedie žiakov k tomu, aby porozumeli základným vzťahom v trhovej ekonomike. Žiaci získavajú základné poznatky o výrobe, základných výrobných faktoroch a hospodárskom cykle. Žiaci získavajú vedomosti o fungovaní trhu, subjektoch trhu, učia sa porozumieť  základným prvkom trhu - ponuke, dopytu a cene.

Učivo zahŕňa podstatu a štruktúru národného hospodárstva, reprodukčný proces, riadenie národného hospodárstva. Žiaci sa učia porozumieť základným makroekonomickým ukazovateľom, inflácii a nezamestnanosti. Oboznamujú sa s princípmi zahraničného obchodu, cestovného ruchu, obchodnou a platobnou bilanciou a medzinárodnou ekonomickou integráciou.

Okruh zahŕňa učivo o základných podnikových činnostiach (hlavná činnosť, zásobovanie, investičná činnosť, personálna činnosť, odbytová činnosť - marketing, riadiaca činnosť - manažment) a učivo o majetku podniku a jeho hospodárení.

Žiaci získavajú základné vedomosti o právnej úprave pracovnoprávnych vzťahov a podnikaní.

Žiaci sa učia porozumieť ekonomickej podstate miezd, daní, zdravotného a  sociálneho poistenia. Obsah vzdelávania učí žiakov porozumeniu  organizácii práce na pracovisku.