Oznamy a informácie Kritéria prijímania žiakov do 1. ročníka Výsledky prijímania žiakov do 1. ročníka

Oznamy a informácie pre deviatakov ZŠ

V školskom roku 2013/2014 otvárame na našej škole nový študijný odbor:

Technológia ochrany a tvorby životného prostredia

Bližšie informácie

Si deviatak, deviatačka?

Príďte sa k nám pozrieť každý pracovný deň.

Informácie pre Teba i rodičov každý pracovný deň, osobne alebo telefonicky.

Alebo si ich preklikaj na našej web stránke alebo si ich vyžiadaj e-mailom.

Ovládaš počítače, bavia ťa najnovšie informačné technológie  ? Poznáš najnovšie mobilné telefóny alebo smartfóny ? Fascinujú ťa telekomunikačné zariadenie ? Chcel by si vedieť viac o telekomunikačných službách ?

Chceš poznať bankové a poštové služby ? Chceš sa naučiť komunikovať s klientom, vystupovať na verejnosti ?  Baví ťa ekonomika a práca na počítači ? Chceš, aby slová ako marketing a logistika neboli pre teba cudzie ?

Študijné odbory – denná a externá forma štúdia :

2841 M   technológia ochrany a tvorby životného prostredia - nový odbor

3792 K   poštový manipulant

3778 K   technik informačných a telekomunikačných technológií

zamerania:  - telekomunikačné zariadenia,

- telekomunikačné služby,

- informačné a komunikačné technológie.

Učebné odbory:

3763 H manipulant poštovej prevádzky a prepravy

2683 H elektromechanik

V školskom roku 2013/14 škola otvára pri dostatočnom záujme triedu s posilnením športovej prípravy vo futbale.

Štúdium na našej škole

Na škole sa učia tri cudzie jazyky - anglický, nemecký a ruský. K dispozícii je najmodernejšia meracia technika, meracie laboratórium, odborné dielne a  zariadenia telekomunikačnej techniky. Učebne sú vybavené didaktickou technikou, televízormi, video a DVD – prehrávačmi, dataprojektormi a interaktívnymi tabuľami. Máme tri učebne výpočtovej techniky na teoretickom vyučovaní, tri dielne výpočtovej techniky na praktickom vyučovaní s internetovou  prípojkou realizovanou optickým káblom.

Škola má k dispozícii dve telocvične, posilňovňu, školskú jedáleň,  knižnicu, zelenú oddychovú zónu a  bufet.

Areál školy je dobre prístupný. V blízkosti školy je zastávka MHD, ŽSR i SAD.  Žiaci už počas štúdia získajú pracovné zručnosti a návyky na odbornej praxi v prevádzkach pôšt Slovenskej pošty a.s. a  na prevádzkach T-centrách, kde majú žiaci možnosť zoznámiť sa s najmodernejšou technikou.

Ako na Stredné školy v školskom roku 2012/2013 ?

Do 20. februára 2013 treba podať prihlášky riaditeľovi ZŠ na odbory, kde sa vyžaduje talentová skúška. Pre ostatné odbory je určený termín 10. apríl 2013. Uchádzač, ktorý nie je žiakom ZŠ, podáva prihlášku priamo na strednú školu v uvedených termínoch.

Prihlášku na tlačive schválenom ministerstvom možno podať na dve stredné školy alebo na dva odbory vzdelávania tej istej strednej školy.

Ak sa žiak hlásil na SŠ, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania, a neuspel, môže si v riadnom termíne podať ďalšie dve prihlášky na bežné SŠ.

Riaditeľ strednej školy pri rozhodovaní o prijatí zohľadní, že uchádzač je úspešným riešiteľom predmetovej olympiády alebo víťazom súťaže, ktorá súvisí s odborom vzdelávania, o ktorý sa uchádza, a výsledky dosiahnuté v celoslovenskom testovaní žiakov 9. ročníkov základných škôl.

Výsledky prijímacích skúšok musí škola zverejniť do troch dní odo dňa konania druhého termínu na výveske školy. V prípade, ak žiak nebol prijatý v riadnom termíne na žiadnu SŠ, môže si podať ešte jednu prihlášku na školu, ktorá prijíma v druhom kole.

Zdroj:  www.iedu.sk