O predmete Zaujímavosti Predmetová komisia

Predmet Telekomunikačné služby a obchod poskytuje žiakom potrebné vedomosti o priamom kontakte so zákazníkom, o ponuke telekomunikačných služieb a o spôsobe ich spoplatnenia, o predaji koncových zariadení, o odbytovej činnosti a o činnostiach spojených s účtovaním telekomunikačných úhrad.

Pripravuje žiakov na profiláciu v telekomunikačných službách a obchode.

Učivo 3. Ročníka je zamerané na poskytovanie telekomunikačných služieb a poradenskú činnosť.

Vo 4. ročníku žiak získa základné vedomosti z oblasti marketingu a predaja v oblasti telekomunikácií.

Cieľové vedomosti: Žiak ovláda sortiment a podmienky poskytovania všetkých telekomunikačných služieb, platnú legislatívu v telekomunikáciach, systém účtovania cien za poskytnuté služby, podmienky predaja koncových zariadení.

Cieľové zručnosti: Žiak ovláda pracovné postupy všetkých vykonávaných činností na pracovisku, ovláda prácu s počítačom a registračnou pokladnicou.