O predmete Zaujímavosti Predmetová komisia

Stránky predmetu Bankové činnosti

O predmete

Žiaci získavajú prehľad o fungovaní bankového sektoru – o činnosti Národnej banky Slovenska a komerčných bánk. Oboznamujú sa so základnými produktmi, ktoré poskytujú komerčné banky svojim klientom aj prostredníctvom poštovej siete.

Rozšíria si vedomosti o jednotlivých druhoch úverov poskytovaných fyzickým i právnickým osobám pri nedostatku vlastných finančných prostriedkov.

Žiaci sa naučia, že pri vybavovaní svojich bankových záležitostí nemusia vždy prichádzať do osobného kontaktu s pracovníkmi banky, pretože je možná elektronická forma komunikácie medzi bankou a klientom. Klient komunikuje s bankou prostredníctvom moderných komunikačných médií (osobný počítač s modemom, mobilný telefón, ...)