Koordinátor prevencie Kde hľadať pomoc Aktivity

Naše aktivity

EURÓPSKY TÝŽDEŇ BOJA PROTI RASIZMU

Európsky týždeň boja proti rasizmu pripadá na 18. – 24. marca  a počas neho sa tisícky ľudí zapoja do nejakej aktivity, organizovanej širokým spektrom organizácií. Spájaním lokálnych a národných akcií získa téma boja proti rasizmu celoeurópsku pozornosť verejnosti a médií. Spoločne tak môžeme ukázať, že existuje obrovské množstvo ľudí, ktorí veria v multikultúrnu a otvorenú spoločnosť. Na našej škole sa uskutočnila beseda so žiakmi I. PM a II. PM triedy, ktorú viedol sociálny pedagóg PhDr. Tomáš Kříž z  CPPPaP Karpatská ul. č. 8 v Košiciach.

Dňa 7. 5. 2011 sa konala celoškolská akcia pod názvom Svoj život si riadiš Ty!
Program bol zameraný na informovanie žiakov o drogových závislostiach, ale zároveň sme chceli  usmerniť správanie mladého človeka v zmysle podpory zdravého životného štýlu.
Akcia bola zameraný na prevenciu užívanie drog v populácii, problémové užívanie drog , trestno -právne následky s používaním drog. Ing. Viera Kuncová, riaditeľka školy privítala prítomných a po úkažke hľadania drogy psovodov KR PZ Košice  nasledovali jednotlivé odborné prednášky v triedach.
Prizvaní odborníci:  Kpt. Mgr. Daniela Šemegdová, KR Policajného zboru Košice
                                PhDr. Tomáš Kříž, CPPPaP Karpatská 8, Košice