ENERSOL SK 2011/2012

V dňoch 12. a 13. apríla 2012 sa v Senici uskutočnil  2. ročník celoslovenskej súťaže ENERSOL SK  využitie alternatívnych zdrojov energie.

Tejto prehliadky sa zúčastnili aj tri súťažné práce z našej školy, ktoré postúpili z krajského kola:

• Možnosti a obmedzenia využitia zdrojov energií  autor: Erik Strišovský IV.TIB
  • Buďme vďační za svetlo,  autor: Tatiana Gáborová II.PM
  • Svetelné zdroje, autor: Dávid Kocák, Matúš Novotný a Martin Németh  I.TI

Vo svojej kategórií získala 3. miesto Tatiana Gáborová z II.PM. Blahoželáme.

Krajské kolo súťaže ENERSOL SK sa uskutočnilo dňa 27.3.2012 od 9.00 hod. v CVČ - RCM na Strojárskej ulici v Košiciach.

ENERSOL SK 2011/2012 - výsledková listina z krajského kola

Do celoslovenského kola, ktoré sa bude konať 12.-14.4.2012 v Senici postúpili z našej školy:

Matúš Novotný, Dávid Kocák, Martin Németh, Erik Strišovský a Tatiana Gáborová.

JUNIORINTERNET  SK  2011/2012

Výsledková listina školského kola JuniorInternet SK školský rok 2011/2012:

1.miesto:Peter Nagy

2.miesto:Slavomír Mikolaj

3.miest: Slavomír Duda

4.miesto: Richard Szekely

Celoslovenská komisia vybrala prvé dva projekty na celoslovenské kolo, ktoré sa konalo 23. - 24.marca 2012 v Bratislave.

U4ENERGY 2012

Projekty našich žiakov

1. Ako ušetriť v škole

III.TIA         Michal Ivanecký, Tomáš Havrila, Marek Polaško, Slavomír Mikolaj, Jaroslav Gizela

2. Ušetrime na svetle

I.TI                Matúš Novotný, Dávid Kocák, Tatiana Gáborová

3. Solárna nabíjačka

IV.TIB           Dominik Suchý, Erich Schmotzer

4. Reklama na energiu

IV.TIB          Erik Stríšovský

Festival vedy a techniky 2011

CELOSLOVENSKÉ KOLO

V dňoch 10.-12- novembra 2011 sa v Bratislave 9 našich študentov (Jaroslav Andresz, Dominik Suchý, Michaela Ontkocová, Peter Simčák, Michal Schvarc, Erich Schmotzer. Richard Szekely, Ondrej Vasko, Erik Strišovský) so svojími pedagógmi Ing. Tatianou Hoffmanovou a Ing. Jánom Knutelským zúčastnilo súťažnej celoslovenskej prehliadky vedecko-technických projektov a výskumných prác, organizovanej Amavetom v Týždni vedy a techniky na Slovensku.

Pred odbornými porotami úspešne obhajovali a verejne prezentovali svoje projekty spolu so všetkými 119 súťažiacimi zo Slovenska, Čiech, Španielska a Belgicka.

Ná záver Festivalu vedy a techniky boli aj naši študenti ocenení okrem certifikátov knihami, softvérmi, tričkami a hrami.

Erik Strišovský s Petrom Simčákom získali okrem toho aj postup na medzinárodné Trenčianske robotické dni 2012, čo je ich doteraz najväčší úspech v technickej súťaži.

Všetkým naším študentom za úspešnú reprezentáciu školy vopred ďakujeme.

Kompletná fotogaléria

KRAJSKÉ KOLO

Prvý podujatím v rámci týždňa vedy a techniky 2011 bol Krajský festival Amavet. Dňa 14.10.2011 na Gymnáziu Dneperská v Košiciach súťažili žiaci našej školy s troma projektmi.

Dva projekty z toho postúpili priamo na celoslovenský Festival vedy a techniky.

Erik Strišovský a Peter Simčák s projektom Inteligentný robot zároveň zvíťazili v kategórií špeciálnych ocenení a postúpili do celoslovenského kola.

Michal Schvarc s projektom Bootovacie CD sa v hlavnej kategórií umiestnil na 3. mieste a postúpil do celoslovenského kola.

Slavomír Mikolaj a Tomáš Havrila s projektom Bloothotot Car získali špeciálnu cenu.

Súčasťou Krajského festivalu boli sprievodné podujatia, na ktorých sa zúčastnili so svojimi projektmi žiaci štvrtých ročníkov Dominik Suchý, Ondrej Vasko, Michaela Ontkocová, Erik Schmotzer, Jaroslav Andresz, Patrik Juhas a Matúš Klíma, čím sa uchádzajú o účasť v celoslovenskom kole.

Mladí vedci Slovenska 2012

ENERSOL 2011

Účasť v I. ročníku súťaže ENERSOL SK je výzvou pre žiakov stredných škôl, ktorí chcú prispieť k ochrane životného prostredia a problematike využívania alternatívnych zdrojov energie.

Krajské kolo súťaže ENERSOL SK sa uskutočnilo dňa 29.3.2011 od 9.00 hod. v CVČ - RCM na Strojárskej ulici v Košiciach.

ENERSOL SK 2010/2011 - výsledková listina z krajského kola

ZENIT 2010

ZENIT V MIKROELEKTRONIKE

V krajskom kole súťažili naši dvaja žiaci na SPŠE v Košiciach. dňa 1.12.2010. Pavol Tirpák IV.TIP sa umiestnil na 5. mieste a Patrik Pajtáš IV.TIP na 9. mieste.

ZENIT v PROGRAMOVANÍ

V krajskom kole dňa 2.12.2010 súťažili z našej školy v kategórii žiakov 3. a 4. ročníkov 2 žiaci a v  kategórii žiakov 1. a 2. ročníkov jeden žiak. Dosiahli  veľmi dobré výsledky oproti predchádzajúcim školským rokom.

Peter Simčák III.TIB sa umiestnil na 11. mieste a Erik Strišovský III.TIB na 17.mieste.

Slavomír Mikolaj II.TIA sa umiestnil na 7. mieste.

Tieto výsledky sú o to hodnotejšie, že pred nimi a za nimi sú len žiaci Gymnázií.

Mladí vedci Slovenska 2010

Žiaci našej školy sa zapojili do všetkých aktivít od triednych, celeškolského, krajského, až po celoslovenské prehliadky a súťaže.

MLADÍ VEDCI SLOVENSKA, O.Z. vybrali na Kongres mladých bádateľov technikov tri projekty našich žiakov. V Bratislave v dňoch 4.-5.11.2010 nás úspešne reprezentovali:

1. Silvia Zemjanová  II.TIB

2. Michala Ontkocová III.TIB

3. Dominik Suchý III.TIB

Festival vedy a techniky 2010

AMAVET vybral na Festival vedy a techniky projekt Dominika Suchého  III.TIB.

QUO VADIS

Vyvrcholením Týždňa vedy a techniky bolo aktívne vystúpenie Ing. Viery Kuncovej a Ing. Tatiany Hoffmannovej na III. odbornej konferencii s medzinárodnou účasťou QUO VADISVzdelávanie k vede a technike na stredných školách v dňoch 29. novembra až 1. decembra 2010 v Bratislave.

Tecnická myšlienka roka 2009

Žiak Štefan Šimon obhájil prvenstvo z minulého roku a aj v tomto ročníku vyhral súťaž Technická myšlienka roka, ktorá sa konala na Katedre mechatroniky ŽU v Žiline.