Slávnostná akadémia k 50. výročiu školy

Stredná odborná škola pôšt a telekomunikácií

Palackého 14,  040 01  Košice

Naša škola si v roku 2010 pripomenula významné jubileum. Uplynulo 50 rokov od jej založenia.

Kompletná  fotogaléria z osláv 50. výročia školy

Pri tejto príležitosti sa 3. marca 2010 konala slávnostná akadémia v priestoroch Starej radnice mesta Košice.

Slávnostnú akadémiu  otvorilo vystúpenie  speváckeho zboru Chorus Comenianus z Evanielického gymnázia J.A Komenského v Košiciach.

Úvodného slova sa ujala p. riaditeľka Ing. Viera Kuncová, ktorá vo svojom príhovore zhodnotila našu doterajšiu prácu  a zároveň vyslovila želanie ísť cestou k ďalším úspechom.

JUDr. Zdenko Trebuľa odovzdal riaditeľke školy Ing. Viere Kuncovej Plaketu predsedu KŠK udelenej SOŠ PaT.

Pozdravný list zaslal aj primátor mesta Košice Ing. František Knapík. Prečítal ho Ing. Ján Knutelský. Následne sa prihovoril prednosta Krajského školského úradu v Košiciach PaedDr. Jozef Vook, predseda Rady ZO Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy stredných škôl vo Vsl. regione Ing Pavel Ondek, Ing. Ladislav Makó CSc. v mene riaditeľov Stredných odborných škôl, bývalý člen Rady školy, starosta mestskej časti Košice- Krásna JUDr. Marek Kažimír, bývalý zástupca riaditeľa pre výchovu mimo vyučovania SOU pôšt a telekomunikácií Pavol Palaščák a koordinátor projektu Leonardo da Vinci - partnerstvá Study line Mgr. Eva Štajnerová zo SOŠ a SOU Hradební, Hradec Králové.

Na slávnostnej akadémii boli odovzdané Ďakovné listy JUDr. Zdenka Trebuľu, predsedu Košického samosprávneho kraja, pedagogickým pracovníkom v ktorých im bolo vyslovené poďakovanie za pedagogickú prácu, ktorou v zásadnej miere prispeli k zvyšovaniu úrovne vzdelávania našej mladej generácie.

Ocenení boli títo pedagogický pracovníci:

Ing. Kuncová Viera, riaditeľka SOŠ PaT

Ing. Hoffmannová Tatiana, učiteľka odborných predmetov

Ing. Kociánová Mária, učiteľka odborných predmetov

Bc. Kocurová Jolana, majsterka odborného výcviku

p. Prok Pavol, majster odborného výcviku

Ing. Orlovská Eva, učiteľka odborných predmetov

p. Koudelková Irena, vychovávateľka

p. Fudor Igor, majster odborného výcviku

Za vynikajúce študijné výsledky a za vzornú reprezentáciu školy boli ocenení riaditeľkou školy pri príležitosti 50. výročia založenia školy žiaci:

Bulavová Ivana  žiačka IV. PMB

Peter Imrich  žiak IV. TIB

Matiscsák Marek žiak IV. TIB

Ocenenia odovzdali JUDr. Zdenko Trebuľa, predseda KSK, Ing. Štefan Kandráč, vedúci odboru školstva KSK, a Ing. Viera Kuncová riaditeľka školy

Slávnostnej akadémie sa zúčastnili aj hostia z Českej republiky , Fínska a Portugalska, ktorí zastupujú SOŠ zapojené do projektu LEONARDO DA VINCI Partnerstvá.

Slávnostná akadémia bola spestrená kultúrnym programom. Účinkovali žiaci našej školy Gabriel Rasi žiak IV. PMB predviedol tanečnú choreografiu " Toreador", reperi SLIPO ( Pavol Domaracký III.TIB) a KEŠ ( Robert Seidler IV.TIB) zaspievali pieseň "Vidím to", Ján Badžo  žiak IV. TIC zarecitoval báseň z vlastnej tvorby "Škola" a žiaci Adam Juhár II.TIB, Ľubomír Opitz II.PM a Róbert Müller II.PM zatančili "Tanečný príbeh ulice".

Žiaci Spojenej školy Exnárova Košice, pod vedením PaedDr. Gejzu Adama predstavili svoje jazzové variácie.

Po ukončení slávnostnej akadémie sa konala recepcia v priestoroch Hotelovej akadémie, Košice. V príjemnom prostredí sa stretli pozvaní hostia, súčasní aj bývalí zamestnanci školy a zaspomínali si na život v našej skole.

Stredná odborná škola pôšt a telekomunikácií ďakuje všetkým, ktorí sa podieľali na prípravách osláv 50. výročia jej vzniku.

Zvláštne poďakovanie patrí sponzorom, zamestnancom školy, rodičom a anonymným darcom, ktorí sponzorstvom prispeli k dôstojnej oslave jej jubilea.